Szukaj:


Wtorek, 17 Października 2017
Pesso – makaron, którego nie trzeba gotować


Zakład Doświadczalny Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego w Poznaniu opracował technologię wytwarzania makaronu bez gotowania Pesso. Spółka Agro-Wodzisław zakupiła ją na wyłączność.

 

– Nasz makaron bez gotowania nowej generacji Pesso spełnia oczekiwania osób poszukujących żywności prozdrowotnej, wygodnej i bezpiecznej. Ma szereg zalet: jest produktem lekkostrawnym, niskotłuszczowym, bezcholesterolowym, nie zawiera dodatków chemicznych, nie wymaga gotowania. Wystarczy zalać go wrzątkiem, np. wodą, zupą, mlekiem lub innym płynem spożywczym, a już po chwili jest gotowy do spożycia. Taki sam efekt, ale po nieco dłuższym czasie, osiągniemy po zalaniu Pesso płynem spożywczym o temperaturze otoczenia – mówi Marian Oślizło, prezes Agro-Wodzisław. Te wyjątkowe zdolności do rehydratacji makaron Pesso zawdzięcza swojej wewnętrznej budowie – wyrównanej porowatej strukturze o dużej gęstości. Nie wygląda jak tradycyjny makaron: ma kształt drobnych kuleczek.

Cztery odmiany Pesso

Makaron bez gotowania Pesso jest produkowany w czterech odmianach: pszennej, pszenno-gryczanej, pszenno-kukurydzianej i pszenno-owsianej.
Może być zamiennikiem ziemniaków, kasz, ryżu czy też makaronu tradycyjnego. Może być stosowany w daniach śniadaniowych, sałatkach i deserach, a nawet do przygotowania zapiekanek. Nie skleja się.

Prozdrowotne walory produktu
 

Makaron bez gotowania nowej generacji charakteryzuje się tym, że zawiera włókna roślinne o określonej długości, a proces jego instantyzacji oparty jest wyłącznie na oddziaływaniu czynników fizycznych, co z punktu widzenia wartości żywieniowej wyrobu jest korzystniejsze niż powszechnie stosowana instantyzacja poprzez dodatek substancji chemicznych oraz smażenie w tłuszczu.
Może być wzbogacany o różne wartościowe żywieniowo surowce i przetwory zbożowe (np. owies, jęczmień, kukurydza, gryka, amarantus, orkisz, otręby, mąki pełnoziarniste), strączkowe (np. soja), warzywne (np. szpinak, brokuły, marchew, dynia) i przyprawy.
Udział włókien roślinnych w składzie makaronu nowej generacji rekompensuje wahania jakości mąki. Opracowany skład umożliwia wytwarzanie odpowiedniej jakości makaronu bez gotowania, zarówno z mąk niskobiałkowych, jak i wysokobiałkowych. Ponadto możliwe jest wytwarzanie makaronu z mąk niskoglutenowych lub bezglutenowych (dla chorych na celiakię).
Wynalazek przedstawia światowy poziom naukowy pod względem opracowanego składu wyrobu, sposobu jego otrzymywania oraz prototypowych rozwiązań technicznych linii produkcyjnej. Uzyskano już dwa patenty, a trzy kolejne zgłoszenia patentowe są rozpatrywane w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej.
Makaron bez gotowania dzięki zawartości błonnika pokarmowego obniża kaloryczność wyrobu, a jednocześnie wzbogaca go o cenny składnik diety zdrowego żywienia.
Błonnik pokarmowy, w tym B-glukany, obniżają poziom cholesterolu i działają hipoglikemicznie, co ma istotne znaczenie w profilaktyce niedokrwiennej choroby serca, leczeniu hiperlipoproteinemii, otyłości czy cukrzycy. Drugim ważnym prozdrowotnym składnikiem makaronu Pesso są związki fenolowe. Ich przeciwutleniająca aktywność zapobiega występowaniu chorób cywilizacyjnych, takich jak: nowotwory, choroby serca i układu krążenia, zaćma, choroby układu kostnego i inne.
 
W pięciu smakach szybkie bezglutenowe danie

Pożywny, aromatyczny i bezglutenowy posiłek gotowy w 15 minut. To nowoczesne rozwiązanie pojawiło się jako nowość w ofercie marki Livity.

Cashotto

Cashotto to gotowy kotlet z mięsa drobiowego z dodatkiem kaszy gryczanej, prażonej cebulki oraz wątróbki drobiowej.

Sensodyne UltraSzybka Ulga

Już po 60 sekundach szczotkowania (lub wcierania pasty) ból wynikający z nadwrażliwości zębów jest mniej odczuwalny.

Hortex Leon dla dzieci

100 proc. marchewek i owoców oraz 100 proc. bananów i owoców bez dodatku cukru, pyszny smak, gęsta i aksamitna konsystencja – tak w skrócie można określić nowe linie produktów dla dzieci Hortex Leon dostępne w wygodnych, plastikowych butelkach.

Nowy trzcinowy od Cukru Królewskiego!

Producent Cukru Królewskiego wprowadza na rynek produkt w nowym większym opakowaniu: cukier trzcinowy 1 kg w papierowej torebce wzmocnionej od wewnątrz folią.

Veroni active Vitamin Water

Veroni active Vitamin Water to nowość dla aktywnych i dbających o zdrowie.

Powrót bohaterów „Krainy Lodu”

Żywiec Zdrój, by wspierać rodziców w wyrabianiu nawyku picia wody u dzieci, wprowadził kolejną odsłonę produktów dla najmłodszych.

Dwa sosy, wiele dań z Łowiczem

Dwa warianty – ciemny i jasny sos – to zupełna nowość na rynku. Idealnie sprawdzają się do wielu dań.

Smak lata

Intensywny smak wiśni w cukierkach Orbit Professional Mints XXL Cherry pomaga szybko odświeżyć oddech oraz oczyścić zęby po każdym posiłku.

Rice& More od Monini to unikalna na polskim rynku kompozycja najwyższej jakości ryżu i różnych kasz z wyjątkowych ziaren.


Przeboje FMCG 2017


Produkt pierwszej potrzeby

Są pasty dla dzieci i dla dorosłych. Do zębów nadwrażliwych i przy krwawiących dziąsłach. Wybielające i odświeżające oddech oraz wiele innych. Gama past do zębów jest tak duża, że warto klientowi przy zakupie dać prawo wyboru.

Lista bestsellerów

Czas na reorganizację sklepowych bonet i lodówek. Miejsce mrożonych owoców i warzyw powinny zająć lody. Jak wskazują doświadczenia firmy Grycan – warto postawić na ich jakość.

Jaką kawę i w którym miejscu postawić na półce?

Skoro rocznie w Polsce sprzedaje się ponad 80 tys. ton kawy o wartości 3,3 mld zł, warto coś z tej dużej puli uszczknąć. Właściciel małego sklepu pewnie powie, że wiedza na temat układania towaru nie jest dla niego, bo ma mało miejsca. Ale nawet on może dzięki niej zwiększyć sprzedaż!

Klienci są wzrokowcami

Wiele czynników buduje atmosferę sklepu, a ta – o czym pisaliśmy w poprzednich numerach – ma zasadniczy wpływ na podejmowanie decyzji zakupowych.

Ceko przełamuje serową rutynę

Na rynku funkcjonuje wiele dość podobnych do siebie rodzajów i marek serów żółtych produkowanych przez mleczarskich gigantów.


NewsletterO portalu | Reklama | Kontakt | Polityka prywatności | Mapa serwisu created by Visualteam


artykuły spożywcze | branża fmcg | fmcg | franchising | gazeta fmcg | handel w polsce | poradnik handlowca
merchandising | sieci handlowe | sklepy spożywcze | wyposażenie sklepu