Szukaj:


Wtorek, 20 Lutego 2018
2016-02-29

Wzór dostawczaka


 Kierowcy, którzy raz wsiądą do Citroëna Berlingo, wiążą się z marką na lata. Mieliśmy okazję sprawdzić, co tak przyciąga do symbolu francuskiej motoryzacji.

 
Od roku na drogach można spotkać odświeżonego Citroëna Berlingo. Z zewnątrz auto niewiele się zmieniło, wielu kierowców nie wie nawet, że przeszło lifting. 
 
Odświeżone wnętrze
Zmodyfikowano pas przedni 
– teraz dostajemy masywniejszy zderzak, obniżoną i szerszą atrapę chłodnicy, nowocześniejsze, ekspresyjne światła dzienne z diodami ledowymi, podkreślającymi dynamiczny charakter samochodu.
 
Wewnątrz od razu zwraca uwagę dotykowy wyświetlacz o przekątnej 7 cali. Pozwolił on na uproszczenie deski rozdzielczej, a także umożliwił dostęp do nawigacji, multimediów czy  telefonu. 
 
Kierownicę można ustawić w dwóch płaszczyznach – na wysokość i na głębokość. Wysokość siedziska kierowcy także da się dostosować do własnych potrzeb.
 
Pasażerom podróżującym z tyłu zapewniono wyjątkowo dużo miejsca na kolana (24,5 cm), dostali też do dyspozycji trzy osobne fotele. Trzeba zaznaczyć, że testowaliśmy wersję osobową, którą można łatwo przerobić na typowego dostawczaka, demontując tylne fotele. 
 
Trzy metry przestrzeni
Tym, co zadziwia w aucie, jest przestrzeń ładunkowa i wszechobecne schowki. Z zewnątrz tego nie widać, ale konstruktorzy zadbali o komfort podróżujących, a przy okazji stworzyli wzór funkcjonalnego samochodu dostawczego. 
 
Nad przednią szybą rozciąga się użyteczna półka (na dokumenty czy gazety). Otwierana tylna szyba ułatwia dostęp do bagażnika (ma 675 litrów pojemności ładunkowej, którą można powiększyć do 3000 litrów, składając fotele w drugim rzędzie). W wersji XTR Citroën Berlingo nabiera nieco niepokornego wyglądu – wyższe zawieszenie, wzmocniona dolna część nadwozia, charakterystyczny kształt zderzaków. W tej wersji dostępna jest także technologia Grip Control – udoskonalony system antypoślizgowy, który reguluje obroty przednich kół w zależności od rodzaju nawierzchni. 
 
W aucie zastosowano liczne rozwiązania ułatwiające prowadzenie, m.in.: wspomaganie parkowania, regulator i ogranicznik prędkości, automatyczny włącznik reflektorów. Wzbogacono go także w inteligentne dodatki ułatwiające codzienne podróże, m.in. wspomaganie ruszania na wzniesieniu.
 
Oszczędny silnik
Berlingo wyposażony został w wysokoprężne silniki BlueHDi, jedne z najbardziej wydajnych i zarazem przyjaznych dla środowiska na rynku. Citroën oferowany jest z jednostkami BlueHDi 100 i BlueHDi 120 S&S. 
 
Testowaliśmy auto z tym pierwszym, słabszym silnikiem. Pewnie dlatego też średnie spalanie nie przekroczyło 6 litrów na 
100 km, a jadąc oszczędnie – można uzyskać średnią nawet poniżej 5 litrów. Warto zaznaczyć, że norma Euro realizowana jest tutaj za pomocą płynu AdBlue (Berlingo mieści 17 litrów tego środka, co pozwala pokonać dystans ponad 20 tys. km bez uzupełniania). AdBlue można łatwo uzupełnić, końcówka przewodu (z niebieską zakrętką) znajduje się obok wlewu paliwa. 
 

Komentarze:Przeboje FMCG 2017Wysoki zwrot z inwestycji i niskie koszty posiadania dla rozwiązań firmy Epicor

Według raportu Aberdeen Group firma Epicor oferuje średniej wielkości przedsiębiorstwom wzrost wartości wykraczający poza najlepsze w klasie standardy

Alcatel-Lucent wprowadza pierwszą na świecie „zieloną” platformę DSL

Platforma Intelligent Services Access Manager (ISAM) firmy Alcatel-Lucent zapewnia większą przepustowość przy 25.procentowej oszczędności energii

Dwa kontrakty Wincanton warte 100 mln funtów

Grupa Wincanton ogłosiła zawarcie dwóch prestiżowych kontraktów, które mają przynieść obroty przekraczające 100 mln funtów. Umowy dotyczą współpracy z firmą spożywczą H.J. Heinz oraz producentem sprzętu AGD i RTV - Panasonic


Newsletter

O portalu | Reklama | Kontakt | Polityka prywatności | Mapa serwisu created by Visualteam


artykuły spożywcze | branża fmcg | fmcg | franchising | gazeta fmcg | handel w polsce | poradnik handlowca
merchandising | sieci handlowe | sklepy spożywcze | wyposażenie sklepu