zyciehandlowe.com.pl

zyciehanlwe.com.pl – biznes,finanse, praca

Biznes

Upadłość firmy – jak poradzić sobie z formalnościami?

Efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem pozwala osiągnąć pozycję lidera w danym sektorze rynkowym. Zdarza się jednak, iż firma nie jest w stanie zaspokoić interesów swoich partnerów biznesowych. Warto wiedzieć, w jaki sposób można dopełnić kwestie formalne związane z upadłością zakładu.

Wsparcie profesjonalistów

Procedura określająca zasady wspólnego dochodzenia roszczeń od niewypłacalnych dłużników regulowana jest przez ustawę wprowadzoną w 2003 roku. Naczelną zasadę postępowania stanowi optymalne zaspokojenie potrzeb podmiotów domagających się należnych instrumentów finansowych z uwzględnieniem realnej sytuacji firmy ogłaszającej upadłość. W postępowaniu interes grupowy stanowi nadrzędną wartość nad indywidualnymi korzyściami. Upadłość firmy nie eliminuje szansy na transformację przedsiębiorstwa lub zwolnienia podmiotu z regulacji należnych zobowiązań. Inicjacja postępowania dokonuje się po ogłoszeniu bankructwa jednostki przez sąd lub instytucję finansową. Prawo do ogłoszenia upadłości przysługuje spółkom, jednostkom organizacyjnym i osobom, prowadzącym własną działalność gospodarczą. Niewypłacalne firmy mogą zdecydować się na skorzystanie z usług prawniczych opisanych na stronie tgc.eu. Kancelaria odpowiada wówczas za złożenie odpowiedniego wniosku o ogłoszenie upadłości. Może ona również reprezentować klienta przed sędzią, syndykiem, nadzorcą, wierzycielem lub zarządcą. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie internetowej: https://www.tgc.eu/specjalizacje/upadlosc-i-restrukturyzacja.

Mergers and Acquisitions

Transakcje M&A przeprowadza się w celu uniknięcia upadłości firmy. Fuzje i przejęcia stanowią wieloetapowe operacje, dlatego zleca się je profesjonalnym jednostkom. Podmiot zewnętrzny odpowiada wówczas za przygotowanie analizy due diligence, stworzenie odpowiedniej strategii i dokumentacji negocjacji  biznesowej oraz przeprowadzenie transakcji. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie internetowej  https://www.tgc.eu/specjalizacje/transakcje-ma.  

Niewypłacalność firmy nie zawsze związana jest z zawieszeniem działalności przedsiębiorstwa. Warto więc skorzystać z usług specjalistów, mogących zaproponować najlepsze rozwiązanie w kryzysowej sytuacji. Szczegółowe informacje na temat profesjonalnego wsparcia dostępne są na stronie tgc.eu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.