zyciehandlowe.com.pl

zyciehanlwe.com.pl – biznes,finanse, praca

Gdzie najlepiej inwestować w apartamenty
Finanse

Gdzie najlepiej inwestować w apartamenty?

Inwestycja w apartamenty to świetna forma lokaty swojego kapitału. Są jednak pewne kierunki, w których takie inwestycje są bardziej opłacalne. Coraz większą popularnością cieszy się wynajem zagraniczny, a już szczególnie kraje typowo turystyczne. W Polsce także jest duży potencjał.

Nieosiągalne stało się możliwe

Do niedawna zagraniczny rynek inwestycyjny był dla większości niemalże nieosiągalny. Upływ lat, a także coraz lepsze zarobki skłaniają inwestorów do pójścia kilka kroków naprzód. Alternatywą dla polskich apartamentów jest zagranica. Tam bardzo często koszt utrzymania lokum jest bardzo podobny bądź nawet niższy, a co za tym idzie — inwestycja w apartamenty bardziej się opłaca. Ważnym czynnikiem przy wyborze kraju zagranicznego jest także gwarantowana pogoda. Przykład Bułgarii dobrze to obrazuje — jest to ciekawy pod kątem turystycznym region. Oferuje on także dostęp do morza, co przez inwestorów może być łatwo wykorzystane. Apartamenty nad wodą niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem, a dzięki temu zysk z wynajmu będzie jeszcze większy.

Atrakcyjny zachód

Należy mieć jednak na uwadze fakt, że do wielu ciekawych destynacji biura podróży oferują niskie ceny wraz z przelotem i noclegiem. Warto zadbać o jak najwyższy standard i atrakcyjność danego apartamentu. Oprócz Bułgarii interesującym kierunkiem może być także Hiszpania, gdzie za 40 metrów kwadratowych trzeba wydać przynajmniej 60 tysięcy euro, co w przeliczeniu na złotówki wychodzi około 250 tysięcy. Drożej jest też w Grecji, Francji czy Włoszech — 50-metrowy apartament we Włoszech z widokiem na morze i dużym tarasem kosztuje 130 tysięcy euro, czyli niemal 600 tysięcy złotych. Linia brzegowa jest tutaj kluczowa. Według opinii podróżujących druga lub trzecia linia zabudowy nie jest już tak atrakcyjna, jak możliwość wynajmu apartamentu kilka kroków od plaży.

A co z Polską?

Polski rynek nieruchomości rozwija się równie prężnie, jak za granicą. Popularne destynacje przyciągają nie tylko rodzimych obywateli, lecz turystów z całej Europy oraz świata. Morze Bałtyckie oraz polskie Tatry to najczęściej odwiedzane miejsca na mapie Polski. Inwestycja w apartamenty w Warszawie to również świetna lokata swojego kapitału ze względu na dużą liczbę mieszkańców. Wiele młodych małżeństw czy par na swoje pierwsze mieszkanie wybiera tak zwane mikro apartamenty, które wybudowane w wysokim standardzie dają poczucie prestiżu i eleganckiego wyglądu. Więcej o inwestycjach przeczytasz na https://republikawnetrz.pl/blog/knf-ostrzega-przed-inwestowaniem-w-aparthotele-i-condohotele-slusznie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *