zyciehandlowe.com.pl

biznes,finanse, praca

Finanse

Ile kosztuje konsolidacja kredytów?

Skonsolidowanie kredytów może przynieść spore korzyści, jeśli nie radzisz sobie ze spłatą zobowiązań. Często zdarza się, że konsumenci zaciągają zbyt wiele pożyczek, przeceniając swoje możliwości finansowe. W związku z utratą zarobku lub zmniejszeniem dochodów, może po czasie okazać się, że suma rat jest zbyt wysoka.

Jeśli nie starcza Ci środków na uiszczanie wszystkich rat i brakuje Ci pieniędzy na życie, kredyt konsolidacyjny, którego oferty znajdziesz na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny może okazać się rozsądną opcją. Pozostaje jednak pytanie, ile kosztuje konsolidacja kredytów? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby oferta była opłacalna.

Co to jest konsolidacja kredytów i na czym polega?

Konsolidacja kredytów, czyli inaczej kredyt konsolidacyjny, to zobowiązanie umożliwiające połączenie kilku długów w jeden. Taka oferta jest skierowana do osób zadłużonych, które spłacają pare kredytów gotówkowych lub pożyczek w banku, ale nie starcza im środków. Jeśli sumy rat przewyższają Twoje możliwości finansowe, kredyt konsolidacyjny pomoże Ci zmniejszyć ich wysokość. W jaki sposób?

Kredyt konsolidacyjny wiąże się z udzieleniem pomocy finansowej, z której środki zostają przeznaczone na spłatę zadłużeń. Jeśli więc przykładowo masz dwa kredyty i nie dajesz rady z ich spłatą, możesz skorzystać z konsolidacji, z której pieniądze zostaną przeznaczone na pozbycie się długów. W związku z tym otrzymujesz nowy kredyt w jednym banku, zyskując lepsze warunki spłaty. Wynika to ze zmniejszenia miesięcznej raty, co jest możliwe dzięki wydłużeniu okresu kredytowania.

Jak działa konsolidacja kredytów?

  1. Masz dwa kredyty np. w kwocie 50 tys. zł. Płacisz miesięcznie dwie raty po 500 zł, czyli ponosisz 1000 zł kosztów co miesiąc w ramach rat.
  2. Zaciągasz kredyt konsolidacyjny na 50 tys. zł., jednak wydłużasz czas spłaty, dzięki czemu będziesz płacić mniejszą ratę.
  3. Ponosisz co miesiąc jedną ratę zamiast kilku, której kwota jest niższa. Możesz zyskać nawet kilkaset zł. Odciążasz swój miesięczny budżet i zmniejszasz ryzyko spirali zadłużeń.

Czy konsolidacja kredytu sie oplaca?

Zanim sprawdzisz, ile kosztuje konsolidacja kredytu, warto dowiedzieć się, czy taka opcja w ogóle się opłaca. Jak wskazują statystyki, coraz więcej zadłużonych konsumentów korzysta z takiego rozwiązania. Jest to podyktowane faktem, że nie zawsze radzimy sobie ze spłatą zobowiązań, a suma miesięcznych opłat przewyższa nasze możliwości finansowe. W związku z tym naliczane są wysokie odsetki karne za opóźnienia, a nawet może zostać wszczęta egzekucja komornicza. Jeśli chcesz uniknąć takiego biegu zdarzeń, konsolidacja kredytów będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem. Taka pomoc finansowa może się opłacać, jednak aby przyniosła korzyści, musisz zwrócić uwagę na najważniejsze elementy dostępnych ofert.

Wysokość miesięcznej raty — Biorąc kredyt konsolidacyjny, zależy Ci na tym, aby miał on lepsze warunki spłaty niż poprzednio. Nic więc dziwnego, że głównym celem takiej pomocy finansowej jest zmniejszenie miesięcznych kosztów. Musisz więc szukać oferty, która umożliwi Ci płacenie niższej raty. Dzięki temu odratujesz swoje finanse, zyskując brakujące na życie środki. Pamiętaj, że to, ile wynosi rata, jest ściśle uzależnione od okresu kredytowania. Wobec tego im dłuższy będzie czas spłaty, tym mniejszą ratę będziesz płacić. Możesz samodzielnie sprawdzić, ile kosztuje konsolidacja kredytów w kalkulatorze. Wówczas ustalasz interesujący Cię czas kredytowania i wpisujesz kwotę konsolidacji. Otrzymujesz wysokość raty, którą możesz dostosować do Twoich możliwości finansowych. Jeśli nadal jest zbyt duża, możesz wydłużyć okres kredytowania, zmniejszając jej kwotę.

— Czas spłaty — Najważniejszą kwestią jest tutaj fakt, że im dłuższy okres kredytowania wybierzesz, tym niższą ratę miesięczną płacisz. Pamiętaj jednak, że większa liczba rat wiąże się z wyższymi kosztami kredytu. Jeśli więc wybierasz maksymalny czas spłaty, całkowita kwota do spłaty zwiększy się. Zostanie ona jednak rozłożona na taki okres, który umożliwi Ci odciążenie miesięcznego budżetu. Płacąc niższą ratę, nie odczujesz zbyt wysokich opłat, przez co nie będziesz mieć już kłopotów z brakiem środków do życia. Jeśli jednak wiesz, że Twoje dochody pozwolą Ci na uiszczanie nieco większej raty, wybierz krótszy czas spłaty. Konsolidacja kredytów wówczas będzie tańsza.

Ile kosztuje konsolidacja kredytów?

To, ile kosztuje konsolidacja kredytów, możesz sprawdzić samodzielnie w kalkulatorze. Wystarczy, że wpiszesz kwotę, którą chcesz skonsolidować i czas spłaty, na jaki chcesz wziąć nowy kredyt. Na podstawie wprowadzonych kryteriów otrzymasz wysokości kosztów kredytowania. Warto sprawdzić również aktualny ranking kredytów konsolidacyjnych na https://www.totalmoney.pl/.

Najlepszy kredyt konsolidacyjny 100 tys. zł. na 60 miesięcy

1.    Bank Citi Handlowy — Pożyczka Gotówkowa Konsolidacyjna

— Bez wychodzenia z domu

— RRSO: 9,22%

— Oprocentowanie: 7,19%

— Miesięczna rata: 2 068,65 zł

 2. Santander Consumer Bank — Kredyt Konsolidacyjny

— RRSO: 10,04%

— Oprocentowanie: 7,16%

— Miesięczna rata: 2 105,15 zł

3. Konsolidacja w BNP Paribas

— RRSO: 10,26%

— Oprocentowanie: 6,90%

— Miesięczna rata: 2 115,42 zł.