zyciehandlowe.com.pl

biznes,finanse, praca

Materace na łóżko
Zakupy

Materace na łóżko i ich rodzaje

Odpowiednio dobrany materac jest gwarancją komfortowego snu. Na rynku dostępnych wiele różnych rodzajów wkładów, które cechują się innymi właściwościami. Dlatego też wybór idealnego modelu dla siebie może niektórym osobom sprawiać kłopoty. Jakie więc są dostępne rodzaje materacy na łóżko? Czym się charakteryzują? 

Materace sprężynowe

Materace na łóżko sprężynowe nazywane są również bonellowymi. Wyróżniają się tym, że ich konstrukcja opiera się na systemie sprężyn, które są ze sobą połączone i uginają się pod ciężarem osoby śpiącej. Ich wierzchnią warstwę może stanowić pianka poliuretanowa. Sprężyny w materacu bonellowym łączone są w zwoje. Im wkład jest grubszy, tym więcej sprężyn się w nim znajduje. Główną zaletą tego rodzaju podłoża do spania jest to, że dostępne ono jest w niskiej cenie.

Materace kieszeniowe

Materace kieszeniowe również opierają swoją konstrukcję na sprężynach. Różnią się one jednak od wkładów bonnelowych tym, że sprężyny umieszczone są w osobnych kieszonkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogą one pracować niezależnie od siebie, co przekłada się na większą sprężystość punktową. Ponadto takie podłoże znacznie lepiej dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia tym samym znacznie większym komfort snu. Wybierając materac kieszeniowy, pod uwagę wziąć należy między innymi materiał, którym pokryte są sprężyny. Najczęściej wykorzystuje się do tego piankę poliuretanową, ale może to być również lateks.

Materace lateksowe

Materace lateksowe charakteryzują się wysoką elastycznością, perfekcyjnie dopasowują się do kształtu ciała użytkownika i gwarantują optymalne podparcie kręgosłupa. Cechuje go również zdolność do odkształcania się w krótkim czasie, co sprawia, że są one trwalsze. Do produkcji materaca lateksowego stosuje się mieszankę mleczka kauczukowego i lateksu syntetycznego. Im więcej naturalnego dodatku znajduje się we wkładzie, tym wyższą jakość oferuje. Do zalet materacy wykonanych z naturalnego lateksu zaliczyć można również dobre właściwości antybakteryjna oraz przeciwgrzybicze. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla alergików. Ponadto materace tego typu znajdują zastosowanie w łóżkach podwójnych. 

Materace piankowe

Na rynku można również spotkać modele materacy piankowych. Wraz z biegiem czasu i postępem technologii, zyskały one znacząco na jakości. Innowacyjne rozwiązania i nowoczesne pianki sprawiły, że oferują one wysoki komfort snu. Materace piankowe można podzielić na modele termoelastyczne i wysokoelastyczne. Pierwsze z nich cechują się tym, że reagują na ciepło ciała użytkownika. Dzięki temu mogą idealnie dopasować się do jego kształtu. Modele wysokoelastyczne zapewniają wysoką sprężystość i zapewniają wysoki komfort snu.