zyciehandlowe.com.pl

biznes,finanse, praca

Usługi informatyczne
Biznes

Usługi informatyczne zmniejszają ryzyko w biznesie. Kiedy warto je wybrać?

Dzisiaj, gdy niemalże każda firma bazuje na komputerach i internecie, dbałość o bezpieczeństwo IT ma szczególne znaczenie.

Internet, strona firmowa, systemy informatyczne, oprogramowanie dla firm – rozwiązania informatyczne pomagają w łatwiejszym prowadzeniu biznesu. Z drugiej strony, gdy nie są odpowiednio zaprojektowane i realizowane, mogą powodować poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa firmy. Brak właściwych procedur i zabezpieczeń może prowadzić do utraty lub wykradzenia ważnych danych, podjęcia niekorzystnych decyzji i wpłynąć na wizerunek firmy. Jak zadbać o bezpieczeństwo IT w biznesie? Kluczowe znaczenie ma wsparcie ekspertów, a to można uzyskać obecnie również dzięki outsourcingowi IT.

Jak zwiększyć bezpieczeństwo IT w firmie?

Na bezpieczeństwo IT składa się obecnie wiele różnych elementów, które razem pozwalają na zachowanie ciągłości procesów informatycznych. Jak wskazuje firma IT Center, która od lat zajmuje się obsługą informatyczną firm, duże znaczenie ma przestrzeganie dobrych praktyk IT w biznesie.

Dobre praktyki w trosce o bezpieczeństwo IT w firmie:

 • bieżąca aktualizacja oprogramowania w firmie
 • używanie regularnie aktualizowanych programów antywirusowych
 • stworzenie systemu bezpieczeństwa IT w firmie
 • przeprowadzanie audytów bezpieczeństwa IT
 • systematyczny backup – tworzenie kopii zapasowych
 • blokowanie dostępu do stron internetowych, które mogą stanowić zagrożenie
 • szyfrowanie haseł i ważnych plików
 • szkolenie pracowników pod kątem bezpieczeństwa IT

Aby zadbać o dobre praktyki bezpieczeństwa, firma może także zlecić usługi IT zewnętrznym firmom, które posiadają w tym obszarze większą wiedzę i doświadczenie.

Outsourcing IT – usługi informatyczne dla firm pomogą w podniesieniu bezpieczeństwa

Zewnętrzne usługi informatyczne dostarczane jako outsourcing IT pozwalają firmom na prostszy, wygodniejszy, a także tańszy dostęp do pomocy informatyków.

To często wybierana oferta wtedy, gdy firma nie może pozwolić sobie na stworzenie własnego działu informatycznego ze względu na związane z tym koszty. Wówczas współpraca z firmą świadczącą usługi IT, na przykład wspomnianą wcześniej ITCenter, która oferuje usługi informatyczne w Warszawie, pozwala na uzyskanie dostępu do rozbudowanego profilu czynności, by obszar IT mógł funkcjonować prawidłowo.

Firma prowadząca usługi informatyczne może również kompleksowo zadbać o kwestie bezpieczeństwa IT swoich klientów. W tym przypadku obsługa może obejmować szereg praktyk, których celem jest utrzymanie prawidłowego poziomu ochrony zasobów firmy pod kątem IT.

W ramach obsługi informatycznej znajdują się usługi jak:

 • przygotowywanie sieci komputerowych
 • tworzenie polityki bezpieczeństwa firmy
 • przeprowadzanie kopii zapasowych ważnych plików
 • instalacja na komputerach oprogramowania antywirusowego
 • usuwanie wirusów i innego złośliwego oprogramowania
 • szkolenie pracowników w zakresie bezpieczeństwa informatycznego
 • naprawa usterek sprzętu komputerowego
 • usuwanie problemów z systemami informatycznymi i systemami operacyjnymi

Obsługa może obejmować także inne usługi informatyczne w zależności od wybranego dostawcy i pakiety, co pozwala na skorzystanie z oferty włączającej wszystkie niezbędne czynności, by zadbać o właściwy poziom bezpieczeństwa informatycznego całej firmy.

Kiedy warto zdecydować się na usługi IT?

Aktualnie na usługi informatyczne w Warszawie oraz w innych miastach w Polsce decyduje się coraz więcej firm.

Usługi IT są najczęściej wybierane przez przedsiębiorstwa działające w sektorze MŚP, czyli małych i średnich przedsiębiorstw. To właśnie w nich kluczowe znaczenie ma właściwa obsługa IT, jednak z drugiej strony zatrudnienie własnego informatyka jest wtedy zbyt dużym wydatkiem. Outsourcing jest wtedy sposobem na zredukowanie kosztów dotyczących obsługi informatycznej, ale jednocześnie pozwala na błyskawiczny dostęp do specjalistów w tym obszarze.

Dzięki usługom informatycznym świadczonym przez zewnętrzne firmy można zatem obniżyć ryzyko prowadzenia działalności. Wsparcie ekspertów w dziedzinie IT to podstawa bezpieczeństwa informatycznego w biznesie.