zyciehandlowe.com.pl

biznes,finanse, praca

Transport z Chin do Polski drogą morską najlepszą opcją?
Biznes

Transport z Chin do Polski drogą morską najlepszą opcją?

Wielu specjalistów zaleca, aby planując transport z Chin do Polski zdecydować się na drogę morską, czyli przewożenie towarów na statkach w kontenerach. Wiedzieć jednak trzeba, że nie jest to jedyna dostępna możliwość, więc wybranie konkretnej metody transportu powinno być poprzedzone gruntowną analizą.

Czym charakteryzuje się transport lotniczy?

Na czym wielu przedsiębiorcom zależy w głównej mierze, gdy planują transport z Chin do Polski? Nie da się ukryć, że kluczową sprawą dla wielu z nich jest termin dostawy. Nikt nie chce czekać na towar miesiącami, lecz najlepiej mieć go na miejscu możliwie jak najszybciej. Im prędzej wprowadzi się go do sprzedaży, tym szybciej zacznie się na nim zarabiać. Jaka metoda transportu gwarantuje najszybszy termin dostarczenia towaru do Polski? Taką gwarancję daje oczywiście droga lotnicza. Wykorzystując samolot, można mieć zamawiany towar właściwie już w ciągu 12 godzin.

Oczywiście wiedzieć trzeba, że tak krótki czas oczekiwania wiąże się z bardzo wysokim kosztem transportu, a także z pewnymi ograniczeniami logistycznymi. Samolot nie jest bowiem w stanie przetransportować wszystkiego — ogranicza go nie tylko przestrzeń ładowna, lecz także kwestie bezpieczeństwa. Małych e-sklepów czy początkujących w imporcie przedsiębiorców po prostu nie stać na transport drogą lotniczą, ale na szczęście są inne możliwości.

Więcej informacji o transporcie z Chin za pomocą różnych metod: https://www.discolm.pl/transport-z-chin/

Czy warto wybrać kolejowy transport z Chin do Polski?

Dla wielu osób równie istotna jest możliwość precyzyjnego zaplanowania dostawy. Umożliwia to druga popularna metoda transportu towarów z Chin do Polski, czyli kolej. Co prawda droga kolejowa nie jest tak szybka, jak lotnicza, lecz z drugiej strony jest bardzo przewidywalna i dzięki temu łatwa do zaplanowania. Nawet jeśli towar będzie się mogło wprowadzić do oferty później, to jednak można się na jego przybycie odpowiednio przygotować. Transport drogą kolejową jest tańszy niż lotniczy, ale wolniejszy. Wygrywa za to w kategorii niezawodności. Cenowo plasuje się mniej więcej w środku, bo jest droższy niż morski, ale tańszy niż lotniczy.

Zalety i wady transportu morskiego

Bez trudu można zauważyć, że istnieją bardzo atrakcyjne formy transportu towarów z Chin do Polski. Chcąc pozyskać towar bardzo szybko, wybiera się drogę lotniczą, natomiast w przypadku chęci precyzyjnego zaplanowania terminu otrzymania dostawy, najlepsza będzie droga kolejowa. Co zatem sprawia, że pomimo tych zalet to właśnie morski transport z Chin do Polski jest najpopularniejszy? Zdecydowanie najważniejszą zaletą transportu morskiego jest niska cena. Dzięki temu, że na kontenerowiec można załadować ogromne ilości ładunku, koszt dla pojedynczego klienta jest stosunkowo niewielki.

Drugą bardzo dużą zaletą wybierania drogi morskiej są znacznie większe możliwości statków w zakresie transportu dużych, ciężkich i niestandardowych ładunków. Na kontenerowcu bez trudu można przewieźć wielkie maszyny, części konstrukcyjne czy też nawet ładunki niebezpieczne, toksyczne lub wybuchowe. Trudno sobie wyobrazić, aby transportować samolotem taki ładunek, jak wagon metra, elementy turbiny wiatrowej czy też pociski rakietowe. Wszystkie te ładunki bez większych problemów mogą być transportowane na statkach. Na sam koniec wspomnieć trzeba, że statek pomimo wrażliwości na pogodę, zaliczany jest do najbezpieczniejszego środka transportu, jeśli chodzi o przewóz towarów.