zyciehandlowe.com.pl

biznes,finanse, praca

Carboksyterapia
Zakupy

Carboksyterapia / karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet. Warto wiedzieć, na czym on polega oraz jakich efektów możemy się po nim spodziewać. Popularność karboksyterapii wynika między innymi z tego, że jest to zabieg o potwierdzonej skuteczności klinicznej.

Karboksyterapia to zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet. Warto wiedzieć, na czym on polega oraz jakich efektów możemy się po nim spodziewać. Popularność karboksyterapii wynika między innymi z tego, że jest to zabieg o potwierdzonej skuteczności klinicznej.

Jest on szczególnie przydatny w takich problemach skórnych jak rozstępy, cellulit, cienie pod oczami, wiotka skóra, wypadanie włosów czy też w przypadku lokalnie zgromadzonej tkanki tłuszczowej (np. na brzuchu, gdzie tworzy się tzw. potocznie „oponka”). Po zabiegu możemy spodziewać się także niwelacji zmarszczek.

Efekty karbosyterapii możemy porównać do efektów botoksu, jednakże jest to metoda dająca rezultat zdecydowanie naturalniejszy i będąca bezpieczniejszą, mniej inwazyjną techniką. 

Karboksyterapia – co to za zabieg? 

Carboksyterapia /Karboksyterapia to zabieg polegający na użyciu dwutlenku węgla, który w zależności od typu zabiegu – może być podawany podskórnie lub śródskórnie. Wprowadzany jest on drogą iniekcji za pomocą specjalnych urządzeń posiadających certyfikaty medyczne.

Dwutlenek węgla, aplikowany poprzez igłę, dociera do tkanki podskórnej, gdzie powoduje lokalne rozszerzenie naczyń krwionośnych. Prowadzi to do lepszego ukrwienia danego obszaru skóry, doprowadzenia większej ilości substancji odżywczych oraz łatwiejszego usuwania produktów przemiany materii. Prowadzi on także do wytworzenia kontrolowanego stanu zapalnego, dzięki czemu wytwarzana jest większa ilość kolagenu i elastyny, co pomaga skórze w regeneracji.

Skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna, wygląda młodziej. Czas trwania zależny jest od okolicy, która poddawana jest zabiegowi. Waha się od kilku minut do około godziny. Najkrótszego czasu możemy spodziewać się przy działaniu na okolicę oczu, dłuższego gdy zabiegowi poddawana jest okolica dekoltu czy też ud. 

Czy karboksyterapia działa? 

Dzięki temu, że  podczas zabiegu karboksyterapii wykorzystujemy naturalną cząsteczkę, jaką jest dwutlenek węgla, pomagamy skórze w naturalnej regeneracji i usuwaniu oznak zmęczenia oraz starzenia się skóry. Jest to niewątpliwy atut tej procedury, ponieważ nie wprowadzamy do skóry substancji wytworzonych sztucznie.

Dwutlenek węgla jest związkiem występującym w organizmie ludzkim bardzo powszechnie, a więc wykorzystujemy naturalne atuty naszego ciała.  Aby uzyskać jak najlepsze efekty, należy wykonać serię zabiegów.  Pomoże to uzyskać trwały oraz satysfakcjonujący rezultat.

Przy pierwszej wizycie specjalista określa liczbę wizyt potrzebnych do wyeliminowania problemu, z reguły jest to liczba minimum 6 zabiegów. Jednakże w większości przypadków już po pierwszej wizycie możemy zaobserwować pozytywne wyniki zabiegu. 

karboksyterapia

Czy zabieg karboksyterapii jest bezpieczny?

Na to pytanie odpowiedź może być tylko jedna: niewątpliwie tak. Pierwszą zaletą jest wykorzystywanie podczas zabiegu certyfikowanych urządzeń oraz tak jak już było wspomniane, naturalnej cząstki dwutlenku węgla. Przed zabiegiem zbierany jest wywiad, mający na celu wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu (takie jak ciąża, karmienie piersią, stany zapalne skóry czy choroby krwi). Jednakże procedura ta nie wywołuje reakcji alergicznych oraz nie pozostawia na skórze niepożądanych śladów z wyjątkiem niewielkiego zaczerwienienia lub małych siniaków bezpośrednio po zabiegu. 

Czy karboksyterapia jest bolesna?

Kwestia odczucia bólu towarzyszącemu zabiegowi jest sprawą indywidualną dla każdej osoby, z uwagi na indywidualny próg bólu. Mimo tego zabieg ten nie należy do bardzo bolesnych, może pojawić się nieprzyjemne uczucie przy wprowadzaniu igły a następnie iniekcji dwutlenku węgla. 

Ile kosztuje zabieg karboksyterapii?

Cena jaką musimy zapłacić za efekty karboksyterapii będzie różnić się w zależności do ilości zabiegów oraz powierzchni skóry, na którą będziemy działać. Najniższe koszty poniesiemy przy chęci redukcji cieni pod oczami, w tym przypadku ceny wahają się w okolicach 100-150zł za pojedynczy zabieg.

Zdecydowanie korzystniejsze wydaje się już na początku wykupienie całego pakietu zabiegów – przy takim wyborze ceny za np. 6 lub 8 zabiegów na uda lub brzuch wynoszą około 1000zł. Należy wybrać takie miejsce, które zachęci nas nie tylko niskimi cenami, ale także zadowoleniem klientów, kompetencja pracowników oraz sprzętem, który spełnia wszystkie wymagania oraz jest regularnie serwisowany. 

Czy warto? 

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione w artykule plusy karboksyterapii, zdecydowanie warto spróbować tej formy zabiegów. Jest to innowacyjna metoda, mająca jednak już bardzo wiele zwolenników wśród kobiet oraz ciesząca się uznaniem także w środowisku medycznym. 

Więcej znajdziesz tutaj: Medikapoland.pl