zyciehandlowe.com.pl

zyciehanlwe.com.pl – biznes,finanse, praca

integracja amazon
Biznes

Integracja Amazon – potrzebna czy nie?

Każdy sklep internetowy istnieje po to, żeby zapraszać na swoją witrynę potencjalnych klientów, prezentować im konkretne produkty i umożliwiać zamawianie tych upatrzonych rzeczy. A właściciel każdego takiego sklepu marzy o zebraniu dużego grona stałych, zadowolonych klientów – i o ciągłym pozyskiwaniu nowych. W pewnym momencie może wpaść na pomysł, żeby szukać ich na zagranicznych rynkach – a w tym pomoże mu założenie konta na międzynarodowym portalu Amazon. Stworzenie właśnie tutaj profilu swojej firmy to liczenie na uwagę tysięcy Europejczyków, którzy coraz chętniej robią zakupy w Internecie – a wyszukiwarka Amazon jest pierwszym miejscem, które w tym celu odwiedzają.

Integracja amazon – w czym pomoże?

Kiedy już zamówienia spływają z różnych kanałów sprzedaży i od szerokiego grona konsumentów, bardzo przyda się techniczne wsparcie, które pomoże zebrać wszystkie dane w jednym miejscu – uporządkować je i na ich podstawie prowadzić sprzedaż. I właśnie to zadanie świetnie wykonuje platforma sprzedażowa, dysponująca odpowiednimi modułami – taka jak ErpBox. W tutejszym wachlarzu propozycji dla nowoczesnych przedsiębiorców jest funkcja zintegrowania własnej sklepowej wityny z jej profilami na innych portalach sprzedażowych, między innymi z kontem na Amazon.

Co można zyskać, korzystając z modułu Integracja amazon? Szybko się okaże, że to bardzo przydatny pomocnik, bo sprawnie i bezbłędnie przygotuje:

  • aktualizacje statusów zamówień
  • wyczerpujące dane o rozliczeniach
  • faktury dotyczące poszczególnych transakcji
  • dokumenty dla kurierów dostarczających paczki
  • listy przewozowe, zawierające kluczowe dane na temat przesyłek.

Wszystkie te czynności trzeba koniecznie, regularnie wykonywać, bo są kluczowe dla dobrego funkcjonowania sklepu. Na szczęście dzięki platformom takim jak ErpBox, właściciel firmy nie musi wypełniać ich osobiście, ani też zlecać tego swoim pracownikom. To zadania odtwórcze i takie przy których nie można popełnić żadnego błędu, dlatego automatyzacja takich procesów jest rzeczywiście idealnym wyjściem. Integrację amazon opracowano w taki sposób, żeby jak najbardziej ułatwić życie e-przedsiębiorcy, który nie boi się podejmowania nowych sprzedażowych wyzwań, zakrojonych na szeroką skalę.

Czas zaoszczędzony na gromadzeniu faktur, wystawianiu dokumentów i potwierdzeń, można poświęcić na kreatywne – i kluczowe dla rozwoju sklepu zajęcia. Jeśli ma się ochotę na podbój zagranicznych rynków i tamtejszej klienteli, z całą pewnością trzeba obmyślać nowe strategie, planować zmiany w ofercie i zastanawiać się, czym zaskoczyć stałych i przyszłych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.