zyciehandlowe.com.pl

biznes,finanse, praca

Finanse

Jak kupić mieszkanie od dewelopera?

Kupno mieszkania od dewelopera to niełatwa decyzja. Zanim ją podejmiemy, powinniśmy sprawdzić rynek nieruchomości oraz nowopowstające inwestycje. Ważne jest, aby deweloper, od którego kupujemy, był wiarygodny i posiadał autentyczne portfolio. Warto również skorzystać z pomocy pośrednika, który wesprze nas swoją wiedzą i  doświadczeniem, a dodatkowo posiada zaufanych doradców. 

Na początek warto poznać zdolność kredytową

Pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać, jest wizyta u doradcy finansowego. Jest to osoba, która powie nam, jak wysoki kredyt możemy wziąć oraz pomoże wybrać najkorzystniejszą ofertę i bank. Poznanie zdolności kredytowej pozwoli nam zawęzić obszar poszukiwań i doprecyzuje nasze możliwości finansowe. Zdecydowanie łatwiej będzie nam wybrać nieruchomość z krótszej listy, będącą w naszym zasięgu. 

Planując kredyt oraz poszukiwania mieszkania, musimy pamiętać, że będziemy potrzebować nieco więcej środków, ponieważ mieszkanie należy jeszcze wykończyć i umeblować. Powinniśmy mieć również świadomość, że konieczne jest posiadanie wkładu własnego. Im jego kwota jest wyższa, tym korzystniejsze warunki kredytu otrzymamy. 

Poszukiwania nieruchomości — jak długo trwają i kto może pomóc?

W kolejnym kroku swoje wysiłki możemy skupić na poszukiwaniach odpowiedniej dla nas nieruchomości. Tutaj powinniśmy zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami. Jedną z nich jest lokalizacja, która odgrywa istotne znaczenie. Mieszkanie powinno być dobrze skomunikowane z naszym miejscem pracy. Dobrze jeśli w pobliżu znajduje się przedszkole lub żłobek, plac zabaw lub teren zielony. Mieszkańcy cenią sobie również osiedla, na których powstają kompleksy handlowe, w których można kupić podstawowe produkty. 

Gdy szukamy mieszkania na osiedlu, które dopiero powstaje, powinniśmy dowiedzieć się jak najwięcej o tym, jakie inwestycje są tam dalej planowane. Ma to olbrzymie znaczenie dla naszego komfortu, szczególnie jeżeli jest możliwość, że za naszym oknem powstanie kolejny blok. Wtedy będziemy mogli codziennie widywać się z naszymi sąsiadami, a to niezbyt komfortowa sytuacja, szczególnie gdy cenimy sobie prywatność. Aby dowiedzieć się więcej szczegółów na temat kupna nieruchomości mieszkalnej, warto odwiedzić stronę internetową https://domardevelopment.pl/jak-kupic-mieszkanie-krok-po-kroku/.

Co powinniśmy sprawdzić przed podjęciem decyzji?

Kupno nieruchomości od dewelopera może być również obarczone ryzykiem. Właśnie dlatego, zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, powinniśmy poznać przeszłość oraz doświadczenie dewelopera. Większość z nich ma przygotowane specjalne portfolio, w którym przedstawione są poprzednie inwestycje, które zostały już oddane do użytku. Istotną informacją jest także plan przestrzennego zagospodarowania działki, na której powstaje blok lub osiedle. Ma to ogromny wpływ na to, jak nasze miejsce zamieszkania będzie wyglądało na przestrzeni najbliższych lat i jakie zmiany czy aktualizacje nastąpią po odebraniu przez nas mieszkania. 

W przypadku gdy zakupiliśmy od dewelopera tzw. dziurę w ziemi, powinniśmy zapoznać się z harmonogramem prac. Zawarta jest tam informacja o tym jak długo będą trwały prace budowlane i na kiedy planowane jest ich ukończenie. Po wszystkim pozostaje nam jedynie podpisać umowę przedwstępną i dokończyć pozostałe formalności.