zyciehandlowe.com.pl

biznes,finanse, praca

Biznes Praca

Jak znaleźć pomysły na integrację pracowników?

Nic nie wpływa równie pozytywnie na funkcjonowanie firmy jak zintegrowany zespół. Praca w przyjaznym środowisku nie tylko jest bardziej wydajna, ale również sprawia pracownikom większą przyjemność. Jak zintegrować zespół, by dobrze się rozumiał i umiał współpracować?

Wyjazdy integracyjne – czy to się opłaca?

Zorganizowanie wyjazdy integracyjnego to na pewno pokaźne koszty dla firmy. Warto jednak raz na jakiś czas zorganizować pracownikom wspólny wyjazd, gdyż zyski mogą okazać się na prawdę imponujące.

Pracownicy w czasie wyjazdów integracyjnych mają szansę nie tylko na odpoczynek, ale również na wspólną zabawę, która prowadzi do lepszego poznania się w zespole. Jest to również bardzo pomocne, gdy do zespołu dołączają nowe osoby. Mają szansę poznać pozostałych pracowników w mniej formalnych okolicznościach, jakimi są spotkania w firmie.

W każdej firmie pracują ludzie, którzy mają różne temperamenty, przekonania czy sposób bycia. Jest to idealne miejsce, w którym może dochodzić do licznych spięć i nieporozumień. Wyjazdy integracyjne pozwalają poznać się pracownikom, spędzić wspólnie kilka chwil w czasie niezobowiązującego spotkania, które pozwala poznać się wzajemnie, zrozumieć, a może nawet i polubić.

Jak zorganizować wyjazd integracyjny?

Spotkanie integracyjne warto podzielić na cykliczne, które odbywają się raz w miesiącu i na wyjazdowe, które są ukoronowaniem dużego projektu, zakończenia roku czy finalizacji udanego kontraktu.

Integracja pracowników pomysły spotkań częstszych to wspólne wyjście do restauracji na karaoke czy na gokarty. Bez większych problemów można również zorganizować niedzielne ognisko dla pracowników z rodzinami czy wspólny piknik w letnie popołudnie. Jazda quadami po ciekawym terenie również będzie wyzwaniem i dobra zabawą dla pracowników.

Ważnym elementem integracji są wyjazdy, które łączą w sobie szkolenie oraz dobrą zabawę. Integracja pracowników pomysły na wyjazd to gry terenowe, które uczą współpracy, podziału zadań. Każdy z członków gry dostaje swoje zadanie, którego wykonanie ma wpływ na powodzenie całego zadania. Każdy z pracowników jest niezbędnym elementem zespołu, który tylko współpracując ma szansę na wygraną.

Integracja pracowników pomysły mogą być oparte na motywach PRL – u, Dzikiego Zachodu, zagadki kryminalnej, którą trzeba rozwiązać czy spotkania w indiańskiej wiosce. Pomysłów jest wiele i każda firma jest w stanie dopasować zadania, które będą idealne dla konkretnego zespołu, a zabawa będzie ciekawa, pełna wyzwań i pasjonująca.