zyciehandlowe.com.pl

zyciehanlwe.com.pl – biznes,finanse, praca

Biznes Praca

Jakie są idealne zawody dla introwertyków?

Dziś tysiące osób chce nieustannie rozwijać się zawodowo, jeździć po świecie oraz robić błyskotliwą karierę. Z kolei dla innych ludzi życie w świecie oszalałym na punkcie ekstrawertyzmu, w którym to istotne miejsce zajmuje burza mózgu, nieustanna presja czasu, nastawienie na pracę zespołową, pożądane wysokich umiejętności interpersonalnych staje się prawdziwą udręką. Jakie zatem są idealne zawody dla introwertyków?

Jakie cechy charakteru posiada introwertyk?

Introwertycy to takie osoby, które posiadają zarówno mnóstwo wad, jaj i zalet. Wśród wielu istotnych zalet można przede wszystkim wymienić umiejętność skoncentrowania się na jedynym wyznaczonym zadaniu. Jest to bardzo cenna umiejętność, której nie posiadają ludzie kariery, którzy jednocześnie wykonują mnóstwo zadań i którzy to są nieustannie rozchwytywani. Takim pracownikom bowiem jest trudno skupić nad jedną czynnością.

Tymczasem introwertycy potrafią doskonale skoncentrować się na jednym zadaniu i dopiero po jego ukończeniu zabierają się za kolejne. Osoby takie mają bardzo dobrą intuicję, a zamiast latać po świecie i uczestniczyć w ważnych spotkaniach biznesowych wolą całymi dniami siedzieć przy komputerze czy rozpatrywać i wypełniać wnioski.

Idealne zawody dla introwertyków

Z racji tego, że introwertykom brakuje zazwyczaj śmiałości oraz pewności siebie nieodpowiednia z pewnością okaże się dla nich stresująca praca, która nieustannie wymaga kontaktu z wieloma innymi ludźmi. Niemniej przy pomocy psychologa nawet introwertycy z czasem potrafią nabrać pewności siebie oraz poszczególnych umiejętności interpersonalnych.

Niemniej znacznie częściej bywa tak, że osoby takie wolą raczej spędzać czas w samotności albo tylko i wyłącznie w niewielkich grupach. Koncentrują się oni zawsze na jednym zadaniu i mocno angażują się w jego realizację. Dla wielu introwertyków awans na stanowisko kierownicze, które to wymaga otwartości oraz wdawania się w rozmowy z podległymi pracownikami mógłby okazać się prawdziwym koszmarem.

Dla takich osób ciągłe nawiązywanie kontaktów oraz nieustanne wspinanie się po szczeblach kariery zawodowej z pewnością nie jest dobrym pomysłem. Zazwyczaj są oni bowiem nieszczęśliwi, gdy muszą wcielać si rolę osoby publicznej.

Dla ludzi nieśmiałych oraz spokojnych, którzy nie chcą walczyć ze swoją prawdziwą naturą polecane jest wykonywanie zawodów takich jak: geolog, montażysta, technik analityki medycznej, technik maszyn przemysłowych, urzędnik finansowy czy opiekun do zwierząt. Ludzie o takiej osobowości doskonale sprawdzają się także jako: piloci, muzycy, kapitanowie statku, archiwiści, pisarze, laboranci oraz bibliotekarze.
Introwertycy sprawdzają się również doskonale jako księgowi, redaktorzy, leśnicy, programiści, naukowcy, artyści czy właściciele sklepów internetowych.