zyciehandlowe.com.pl

biznes,finanse, praca

Biznes Ekonomia Marketing Praca

Szkolenia darmowe przez internet

Współczesny człowiek dokształca się przez całe życie. Kończy szkołę, zaczyna studia, po których robi dwie podyplomówki i piętnaście kursów. Nie zawsze jednak znajduje czas na dojazdy na uczelnię czy do centrów szkoleniowych. Wówczas z pomocą przychodzi szeroka oferta kursów internetowych.

Szkolenia przez internet – dlaczego warto?

Nie wszystkiego można nauczyć się przez internet. O ile wiedzę teoretyczną do egzaminu na prawo jazdy da się przyswoić on-line, o tyle praktyczna nauka jazdy samochodowej musi odbywać się w świecie realnym. Na szczęście ogrom wiedzy i umiejętności wymaga od kursantów tylko posiadania komputerów z dostępem do internetu i chęci do nauki i rozwoju. Internetowe kursy i szkolenia mają wiele zalet. Oszczędzają czas, którego nie trzeba poświęcać na dojazdy do szkoły. Często pozwalają odbywać lekcje w dogodnym dla siebie czasie – niezależnie od całej grupy. Przygotowują do stosownych egzaminów i uzyskiwania uprawnień oraz certyfikatów.

Nauka przez internet – trudności

Edukacja on-line niesie jednak za sobą wiele zagrożeń. Trzeba wykazać się dużą samodyscypliną, by opanować przekazywany materiał, nie rozpraszać się surfując po internecie, gdy treść szkolenia „leci w tle”. Istotne jest wygospodarowanie czasu, który poświęcony zostanie właśnie na naukę, a nie gotowanie obiadu, czy zabawę z dzieckiem. W zależności od konstrukcji szkolenia nie zawsze istnieje możliwość dopytania prowadzącego o niezrozumiałą kwestię. Jest to więc rozwiązanie dla osób zdyscyplinowanych, potrafiących funkcjonować zgodnie z założonym planem i umiejących wyszukiwać potrzebne sobie informacje.

Gdzie szukać szkoleń?

Wiele placówek oferuje wersje internetowe swoich szkoleń, niektóre z nich właśnie na takich szkoleniach bazują. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową „szkolenie z…” lub „szkolenie na temat…” i wybrać spośród otrzymanych wyników. Zanim jednak zdecydujemy się na dany kurs warto poszukać na jego temat opinii w internecie.
Niektóre placówki, firmy i platformy oferują szkolenia darmowe – wymagają tylko odpowiednich nakładów pracy i czasu, by zdobyć nowe umiejętności.
Jeśli dotychczas wszystkie kursy i szkolenia odbywaliśmy stacjonarnie można na pierwszy ogień wybrać podstawowe szkolenia darmowe – sprawdzimy w ten sposób, czy taka forma nauki nam odpowiada, czy jesteśmy w stanie samodzielnie zmobilizować się do ukończenia rozpoczętego cyklu nauki. W ten sposób nic nie tracimy, a możemy jedynie zyskać – nową wiedzę, umiejętności, doświadczenie – często z dziedzin, które na co dzień bagatelizujemy i pomijamy.