zyciehandlowe.com.pl

zyciehanlwe.com.pl – biznes,finanse, praca

Ile pieniędzy można wypłacić z bankomatu
Finanse

Ile pieniędzy można wypłacić z bankomatu?

W dzisiejszych czasach, w których coraz więcej transakcji odbywa się bezgotówkowo, wielu z nas nie odczuwa potrzeby posiadania przy sobie pieniędzy w formie fizycznej. Nawet jeśli idąc na zakupy, zapomnimy zabrać portfela, zazwyczaj będziemy w stanie poradzić sobie dzięki wygodnej płatności przy użyciu BLIK-a albo transakcji zbliżeniowej wykonanej za pomocą smartfona lub smartwatcha. Nadal zdarza się jednak, że niektóre sklepy albo punkty usługowe nie oferują możliwości płacenia kartą. Terminale bywają też kapryśnie i od czasu do czasu ulegają awarii, uniemożliwiając uregulowanie rachunku w szybki i wygodny sposób. Inny problem stanowią też ustawione przez nas lub przez nasz bank limity płatności kartą, które nie pozwalają dokonać zapłaty powyżej określonej wartości. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy kupujemy większe elementy wyposażenia domu lub drogie sprzęty. Musimy wówczas udać się do banku lub bankomatu, który jednak również zaskoczyć nas może pewnymi ograniczeniami. Pamiętajmy, że w sytuacji nagłego zapotrzebowania na dodatkowe pieniądze, z pomocą przyjdzie pożyczka online.

Jaki jest limit wypłat z bankomatu i od czego to zależy?

Ilość pieniędzy, którą możemy jednorazowo wypłacić z bankomatu, zależy od wielu czynników. Po pierwsze – od banku, w którym posiadamy konto. Różne banki ustalają odmienne limity dziennych operacji gotówkowych dla poszczególnych znajdujących się w ich ofercie rachunków. Druga kwestia to forma wypłaty. Może być tak, że wypłata kartą będzie miała ustawiony inny limit niż na przykład wypłata przy użyciu BLIK-a. Nie bez znaczenia jest także rodzaj posiadanej przez nas karty. Dla różnych kart (Visa, Mastercard i inne) limity kwotowe przy wypłacie mogą się różnić.

Nie możemy też zapomnieć, że ograniczenia stawiać mogą same bankomaty. W danej maszynie może na przykład brakować wystarczającej liczby banknotów, odpowiadających kwocie, którą chcemy pobrać. Bankomaty niektórych firm i banków mają też ograniczenia dotyczące wysokości jednorazowych wypłat gotówki.

Czy limit wypłat można zmienić?

Na szczęście w większości przypadków, banki umożliwiają nam zmianę narzuconych limitów wypłat z bankomatów. Jak można to zrobić? Najprościej – za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub z poziomu aplikacji mobilnej. Musimy wejść w zakładkę dotyczącą ustawionych na naszym koncie limitów i zatwierdzić chęć dokonania zmiany. Limity możemy też zmienić, udając się osobiście do oddziału.

Zaleca się, by podwyższenia limitów dokonywać na krótki czas – tylko wtedy, gdy faktycznie potrzebujemy wypłacić jednorazowo więcej pieniędzy. Następnie dobrze jest wrócić do wcześniejszych ograniczeń, pełnią one bowiem funkcję ochronną dla zgromadzonych na koncie pieniędzy. Nie zapominajmy również, że w przypadku braku łatwego dostępu do potrzebnych nam zasobów finansowych, opcją wartą rozważenia jest pożyczka online.

Wypłata pieniędzy za granicą

Dobrze też wiedzieć, że korzystanie z bankomatów za granicą rządzi się swoimi prawami. Nie tylko wiąże się z dodatkowymi ograniczeniami, ale często naraża nas na całkiem spore koszty prowizji i przewalutowania. Przed wyjazdem warto się więc zapoznać z warunkami dokonywania wypłat zagranicznych przy użyciu posiadanej karty oraz zaopatrzyć się w większą ilość gotówki, najlepiej w walucie używanej w kraju, do którego jedziemy. W pokryciu niespodziewanych, nadwyżkowych kosztów wyjazdu pomóc może zawsze pożyczka online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *