zyciehandlowe.com.pl

biznes,finanse, praca

Biznes Praca

Jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób, szczególnie młodych, zastanawia się, jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej. Nie ulega przecież wątpliwości, że to od niej w dużej mierze zależy to, czy dostaniemy daną pracę, czy też nie. Istnieje kilka ważnych rad i wskazówek, które zdecydowanie warto poznać i wziąć sobie do serca.

Prezentacja na rozmowie kwalifikacyjnej

Przede wszystkim na samym początku należy zdawać sobie sprawę, że trzeba odrzucić niepotrzebny stres. Z pewnością w żadnym stopniu on nam nie pomoże. Bardzo często, gdy się stresujemy przedstawiamy się w gorszym, mniej atrakcyjnym świetle, niż powinniśmy. Właśnie dlatego istotne jest to, aby oczyścić się z wszystkich niepotrzebnych myśli i pójść na tą rozmowę ze spokojną, wyluzowaną głową. Ponadto, dobrze jest być również otwartym i uśmiechniętym. Złapanie od pierwszej chwili dobrego kontaktu z naszym potencjalnym pracodawcą z pewnością zapewni końcowy sukces. Uśmiech na twarzy, a także chęć do wspólnej rozmowy zdecydowanie zachęcą pracodawcę do poznania naszej osoby.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Pamiętajmy również, że nie wolno się niczego bać. Trzeba być pewnym siebie i wiedzieć czego się chce. Pracodawcy nie szukają osób niezdecydowanych. Potrzebują pracowników o silnych i mocnych argumentach, przekonaniach. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby nasza pewność siebie nie była również aż za bardzo wielka, gdyż wtedy może stawiać nas to w gorszym świetle. Szef może odnieść wrażenie, że jest to wręcz nawet swego rodzaju aroganckie zachowanie. Oczywiście dobrze byłoby również zachowywać miłą, przyjazną atmosferę i odpowiadać pełnymi zdaniami na zadane pytania. Przede wszystkim warto przedstawić się w bardzo dobrym świetle. Można dużo opowiedzieć o poprzedniej pracy, zdobytych umiejętnościach, posiadanych kwalifikacjach i własnych zainteresowaniach. Te z pewnością w dużej mierze przykuje uwagę pracodawcy. Dobrze jest również znaleźć z nim wspólny język, gdyż odczuje on w ten sposób, że jest to najbardziej odpowiednia osoba do pracy w jego firmie.

Podsumowując, jak doskonale widać istnieje obecnie kilka istotnych rad i wskazówek, które zdecydowanie warto wziąć sobie do serca i zastosować w praktyce. Z pewnością zapewnią nam one bardzo dobre zaprezentowanie się na takiej właśnie rozmowie kwalifikacyjnej. Pamiętajmy, że to od niej w dużej mierze zależy, czy zostaniemy zatrudnieni. Należy więc bardzo dobrze się do takiej rozmowy przygotować, elegancko ubrać, a także być przede wszystkim odważnym i pewnym siebie.