zyciehandlowe.com.pl

biznes,finanse, praca

Biznes Praca

Kilka słów o sobie

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób nie wie, jak powiedzieć kilka słów o sobie. Umiejętność dobrego zaprezentowania się i odpowiedzenia o swojej osobie jest przecież kluczowa, szczególnie, gdy poznajemy nowych ludzi. Zdecydowanie warto więc bliżej przyjrzeć się temu tematowi i dowiedzieć się, jak dobrze przedstawić siebie innym.

Dobra prezentacja własnej osoby

Przede wszystkim na samym początku musisz zdawać sobie sprawę, że należy opowiadać o sobie w sposób kreatywny i ciekawy. Od tego, jak zainteresujemy drugą osobę zależy w dużej mierze nasza, dalsza znajomość i ewentualna, zawiązana relacja. Przede wszystkim, gdy ktoś nas poznaje dobrze jest zacząć od powiedzenia o sobie kilku podstawowych rzeczy. Imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, wiek to najbardziej powszechne informacje. W następnej kolejności należy przedstawić swoje zdobyte kwalifikacje i doświadczenie zawodowe. Pamiętajmy, iż jeśli mamy się czym chwalić, to jak najbardziej warto to robić. Jeśli jednak nie posiadamy zbyt wielu kwalifikacji to najlepiej będzie jeśli ominiemy ten temat i przejdziemy do kolejnego.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Dobrze jest także przede wszystkim opowiedzieć o swoich pasjach i zainteresowaniach. To pokaże drugiej osobie, że jesteśmy atrakcyjni i kreatywni. W ten sposób z pewnością zwrócimy jej uwagę i zyskamy uważnego słuchacza. Należy w tych kwestiach być prawdziwym i autentycznym. Mówmy tylko o tym, czym naprawdę się interesujemy. Pamiętajmy, że kłamstwa zawsze mają krótkie nogi i podczas rozmowy druga osoba może zorientować się, że po prostu nie mówimy dokładnie prawdy. Z pewnością u takiej osoby bylibyśmy już skreśleni dlatego też nie warto niepotrzebnie ryzykować. Pamiętajmy, że opowiedzenie o sobie w ciekawy, nietypowy sposób zawsze o wiele lepiej nas zaprezentuje. Istotne jest również, abyśmy byli otwarci i zapytali również o innych. Jeśli będziemy mówić tylko i wyłącznie o sobie to z pewnością nie będzie to dobrze o nas świadczyło – warto o tym pamiętać, gdyż jest to niesłychanie ważne.

Podsumowując, jak doskonale widzimy dobre zaprezentowanie się innym to zdecydowanie bardzo cenna umiejętność, która dosyć często przydaje się w życiu, szczególnie, gdy poznajemy nowe osoby. Istotne jest, aby opowiadając o sobie, nikogo nie zanudzać tylko wręcz przeciwnie zainteresować. Dobrze byłoby, aby połączyły nas jakieś wspólne tematy, hobby. To z pewnością pozwoli na kontynuację znajomości i kto wie, być może nawet na nawiązanie o wiele bliższej relacji niż dotychczas.