zyciehandlowe.com.pl

biznes,finanse, praca

biznes na wsi
Finanse

Nieoczywiste pomysły na uprawę

Działalność rolnicza kojarzy się przede wszystkim z sadzeniem ziemniaków, uprawą różnych rodzajów pszenicy czy rzepaku oraz pozyskiwaniem takich artykułów spożywczych jak choćby miód. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że biznes na wsi może się też wiązać z takimi egzotycznymi produktami jak suszona herbata albo papryczki chilli. Do założenia produkcji tego rodzaju nie są konieczne nawet szczególnie duże inwestycje w sprzęt i infrastrukturę.

W przypadku herbaty potrzebny jest odpowiedni areał ziemi. Gleba powinna mieć właściwy dla wymagań tej rośliny odczyn i skład mineralny. Jeśli je spełnia, to można zabrać się za uprawę tych specyficznych roślin. Po dokonaniu zbiorów liście muszą być suszone na słońcu lub w specjalnie przygotowanej suszarni.

Papryczki chilli są delikatnymi roślinami, które źle znoszą zimno i zmienne warunki, jakimi cechuje się klimat w naszym kraju. Z pewnością cieszą się zainteresowaniem konsumentów. Służą nie tylko do celów kulinarnych, ale wykorzystywane są też jako rośliny doniczkowe. Aby ochronić je przed niekorzystnym wpływem rodzimej aury i jednocześnie podnieść temperaturę w ich bezpośrednim otoczeniu konieczne jest wybudowanie najprostszej szklarni. Wbrew swojej nazwie może ona być zbudowana z drewnianego stelażu pokrytego przezroczystą folią budowlaną. Szklarnia ta może być wykorzystywana na różne inne sposoby. Nada się do hodowli miniaturowych pomidorów i innych roślin, które preferują ciepło i wilgoć, jaka charakteryzuje wnętrze takiego pomieszczenia.

bioslife.pl